Čo darovať?

Najčastejšou otázkou ohľadom projektu Vianoce z krabičky, je:

Čo deťom darovať?

Hneď na úvod by sme vás chceli poprosiť, aby ste deťom nebalili oblečenie. Často nás kontaktujete ohľadom darovania oblečenia aj počas roka, bohužiaľ nedokážeme vám pomôcť. Do balíčkov môžete deťom z oblečenia zabaliť len nové rukavice, čiapky, šatky, šály alebo ponožky. Ešte raz upozorňujeme, žiadne ďalšie kusy oblečenia nezbierame, a ani sa nezaoberáme ich sprostredkovaním ďalej.

Medzi ďalšie nevhodné darčeky patrí napríklad drahá elektronika, pyrotechnika, darčeky pre dospelých (18+), alkohol, cigarety alebo krehké predmety.

Darovať je možné aj používané hračky. V tomto prípade by sme vás však radi upozornili, že musia byť v zachovalom stave so všetkým čo k hračke patrí. Pre lepšie pochopenie uvedieme niekoľko príkladov:

  • autíčko, ktoré nemá koleso nikomu radosť neurobí;
  • formula na ovládanie, bez ovládača je taktiež nežiadúca;
  • bábika bez vlasov skôr vydesí, ako vyčarí úsmev na tvári;
  • puzzle, v ktorých chýbajú dieliky skôr sklamú, ako potešia;
  • počmárané omalovánky si už ťažko niekto iný vymaľuje;
  • knižky s vytrhnutými stranami tiež nie sú dobrý nápad.


Vo vymenovávaní vecí by sme mohli pokračovať, ale veríme, že ste pochopili, čo sa vám snažíme povedať. Pri darovaní hračiek po vašich deťoch sa skúste sami seba spýtať: Potešila by táto hračka vaše deti? Nehanbili by ste sa ju darovať ďalej vašim známym? Sami najlepšie viete v akom stave odovzdáte používané hračky ďalej, preto veríme, že ste dostatočne svedomití na to, aby ste pokazené, rozbité alebo neúplné hračky pre deti z našich zoznamov nebalili.