Ako funguje projekt Vianoce z krabičky

Prostredníctvom projektu Vianoce z krabičky každý rok obdarujeme deti z detských domovov, azylových centier a sociálne slabších rodín darčekmi od darcov z celého Slovenska. Projekt Vianoce z krabičky tento rok prebieha od 21.11. do 4.12.2022 a zúčastniť sa ho môže úplne každý. Postup, ako môžete obdarovať dieťa je veľmi jednoduchý.

Najskôr si vyberte dieťa, ktoré chcete obdarovať

Na našom webe nájdete zoznamy detí, z ktorých si môžete vybrať jedno alebo viac detí, ktoré na Vianoce obdarujete darčekom. Pri každom dieťati nájdete uvedené pohlavie, vek a v niektorých prípadoch aj tip na konkrétny darček, ktorý si dieťa želá.

Čo zabaliť do darčeku Vianoce z krabičky

V prípade, že má dieťa konkrétne želanie, prosíme vás, aby ste si takéto deti vyberali len v prípade, ak im ich želanie môžete splniť. V prípade, že dieťa nemá uvedené, aký darček by si želalo, odporúčame, aby ste mu do krabičky zabalili 3-4 veci, vďaka čomu predídeme sklamaniu detí, ak by jedna z vecí neurobila radosť. 

Medzi vhodné darčeky patria napríklad hračky, puzzle, kozmetika, sladkosti, spoločenské hry, knihy, či kreatívne potreby. Pre viac inšpirácie si môžete prečítať náš článok s ukážkami vhodných darčekov.

Ak už viete, čo chcete deťom darovať, jednotlivé predmety vložte do krabice s vekom s možnosťou otvorenia tak, aby sa dal darček prípadne skontrolovať. Stačí, ak klasickú krabicu od topánok oblepíte baliacim papierom a zaviažete stuhou alebo kúpite hotovú krabicu, do ktorej darček zabalíte. Na krabicu nezabudnite napísať komu je darček určený . Stačí, ak uvediete pohlavie a vek dieťaťa, prípadne meno, ak je zverejnené.


Ako a kam odovzdať darček?

Sú dva spôsoby, ako váš pripravený darček odovzdať deťom, a to prostredníctvom osobného odovzdania na zbernom mieste alebo cez výdajné miesto spoločnosti Packeta. 

Osobné odovzdanie darčeku – stačí, ak budete kontaktovať zberné miesto, z ktorého ste si dieťa vybrali. Následne sa s kontaktnou osobou dohodnete, kedy vám obom vyhovuje odovzdanie darčeka a krabicu s darčekom odovzdáte. 

Odoslanie darčeku cez Packetu – vďaka spolupráci so spoločnosťou Packeta môžu darcovia posielať darčeky na zberné miesta ZADARMO po celom Slovensku. Prečítajte si prosím náš článok, ako posielať darčeky Packetou . Pred odoslaním však radšej darček zabaľte do igelitovej tašky alebo fólie, aby sa krabica darčeku počas prepravy nepoškodila.

Nemáte čas na nákupy? Darovať môžete ONLINE DARČEK

Túžite urobiť radosť deťom, ale nebavia vás nákupy, neviete, čo by deťom urobilo radosť alebo nemáte čas vyberať darček? Nevadí! Darček môžete jednoducho darovať aj online

Stačí, ak si vyberiete dieťa, ktoré by ste chceli obdarovať a zvolíte možnosť darovania online darčeku . Následne môžete darovať ľubovoľnú sumu na darček, ktorý za vás dieťaťu kúpime my. Fotky všetkých online darčekov po skončení projektu zverejníme na našom webe, takže si potom môžete dodatočne pozrieť, čo sme deťom za vaše peniaze darovali. 

V súvislosti s online darčekom sa nás často pýtate, aká je odporúčaná suma, ktorú by ste na darček pre deti mali venovať. Podľa našich skúseností odporúčame darovať na jedno dieťa 20 až 30 eur, aj za 10 eur však vieme kúpiť pekný darček, ktorý určite poteší. V prípade, že nám darcovia darujú väčšiu sumu, zvykneme za peniaze kúpiť darčeky aj pre deti, ktoré si síce darcovia rezervovali, ale darček neodovzdali alebo do centier nakupujeme spoločenské hry a športové vybavenie.