Ako funguje projekt Vianoce z krabičky

Prostredníctvom projektu Vianoce z krabičky každý rok obdarujeme deti z detských domovov, azylových centier a sociálne slabších rodín darčekmi od darcov z celého Slovenska. 


Tento rok sme sa rozhodli podporiť aj ľudí bez domova, pre ktorých občianske združenie Vagus každý rok pripravuje vianočný obed.


Projekt Vianoce z krabičky tento rok prebieha od 20.11. do 4.12.2023 a zúčastniť sa ho môže úplne každý. Postup, ako môžete obdarovať dieťa je veľmi jednoduchý.


Najskôr si vyberte koho chcete obdarovať

Na našom webe nájdete zoznamy detí a ľudí bez domova, ktorých môžete na Vianoce potešiť darčekom. Pri každom dieťati nájdete uvedené pohlavie, vek a v niektorých prípadoch aj tip na konkrétny darček, ktorý si dieťa želá.

Ľuďom bez domova môžete darovať univerzálny darček bez rozdielu pohlavia.

Čo zabaliť do darčeku deťom?

V prípade, že má dieťa konkrétne želanie, prosíme vás, aby ste si takéto deti vyberali len v prípade, ak im ich želanie môžete splniť. V prípade, že dieťa nemá uvedené, aký darček by si želalo, odporúčame, aby ste mu do krabičky zabalili 3-4 veci, vďaka čomu predídeme sklamaniu detí, ak by jedna z vecí neurobila radosť. 

Medzi vhodné darčeky patria napríklad hračky, puzzle, kozmetika, sladkosti, spoločenské hry, knihy, či kreatívne potreby. Pre viac inšpirácie si môžete prečítať náš článok s ukážkami vhodných darčekov.

Ak už viete, čo chcete deťom darovať, jednotlivé predmety vložte do krabice s vekom s možnosťou otvorenia tak, aby sa dal darček prípadne skontrolovať. Stačí, ak klasickú krabicu od topánok oblepíte baliacim papierom a zaviažete stuhou alebo kúpite hotovú krabicu, do ktorej darček zabalíte. Na krabicu nezabudnite napísať komu je darček určený . Stačí, ak uvediete pohlavie a vek dieťaťa, prípadne meno, ak je zverejnené.


Ako by mal vyzerať darček pre ľudí bez domova?

Ľuďom bez domova urobí radosť čokoľvek sladké alebo slané, darovať im môžete aj instantné kávy alebo čaje. Určite ocenia aj teplé ponožky, plátennú tašku, malé vreckové zrkadielko, klieštiky na nechty alebo krížovky.

Podobne ako darčeky pre deti, aj darček pre ľudí bez domova zabaľte do krabice s otvárateľným vekom.Ako a kam odovzdať darček?

Sú dva spôsoby, ako váš pripravený darček odovzdať deťom, a to prostredníctvom osobného odovzdania na zbernom mieste alebo cez výdajné miesto spoločnosti Packeta. 

Osobné odovzdanie darčeku – stačí, ak budete kontaktovať zberné miesto, z ktorého ste si dieťa vybrali. Následne sa s kontaktnou osobou dohodnete, kedy vám obom vyhovuje odovzdanie darčeka a krabicu s darčekom odovzdáte. 

Odoslanie darčeku cez Packetu – vďaka spolupráci so spoločnosťou Packeta môžu darcovia posielať darčeky na zberné miesta ZADARMO po celom Slovensku. Prečítajte si prosím náš článok, ako posielať darčeky Packetou . Pred odoslaním však radšej darček zabaľte do igelitovej tašky alebo fólie, aby sa krabica darčeku počas prepravy nepoškodila.