Najčastejšie otázky a odpovede na ne

Kedy prebieha projekt Vianoce z krabičky?

Darčeky môžete na zberné miesta doniesť alebo poslať v období od 20. 11. do 4. 12. 2023. V prípade, že by ste doručenie nestíhali, prosím kontaktujte nás.

Ako sa môžete zapojiť do projektu Vianoce z krabičky?

Stačí ak si v našom rezervačnom systéme vyberiete koho chcete obdarovať. Následne pripravíte darček a osobne ho zanieste na zberné miesto, prípadne ho odošlete prostredníctvom jedného z výdajných miest spoločnosti Packeta.

Čo môžem zabaliť ako darček?

Každý darček by mal obsahovať aspoň 3 až 4 predmety vzhľadom k pohlaviu a veku dieťaťa. Darovať môžete napríklad hračky, knihy, puzzle, lego, stavebnice, spoločenské hry, drobnú elektroniku, písacie potreby alebo sladkosti. Do darčeku môžete zabaliť aj používané hračky, upozorňujeme vás však, aby boli funkčné, nepoškodené, a aby im nechýbali žiadne časti.

Ľudí bez domova poteší niečo slané, sladké, instantné kávy, teplé ponožky, malé vreckové zrkadielko, plátená taška, klieštiky na nechty alebo krížovky.

Ktoré veci do krabice radšej nebaliť?

Chceli by sme vás poprosiť, aby ste deťom neposielali oblečenie (výnimkou sú deti, ktoré si oblečenie želali) a plyšové hračky, ktorých majú v centrách strašne veľa. Nevhodným darčekom je aj pyrotechnika, krehké predmety, ktoré by sa pri preprave mohli rozbiť a drahá elektronika (napr. telefóny, tablety, televízory a pod.). V prípade, že chcete darovať darček vyššej hodnoty, poraďte sa s nami a darujte “spoločný” darček pre vybrané centrum, aby si napríklad nový televízor, či hernú konzolu užili všetky deti spolu. 

Ako má vyzerať zabalený darček?

Darčeky môžete zabaliť do ľubovoľnej krabice, ktorá má otvárateľné veko, aby sa dal obsah darčekov pred odovzdaním skontrolovať. Využiť môžete kupované krabice alebo darček zabaliť napríklad do krabice od topánok, ktorú oblepíte vianočným papierom. Hotový darček stačí previazať špagátom alebo stuhou, na krabicu nezabudnite napísať, komu je darček určený. V prípade, že posielate darček spoločnosťou Packeta, zabaľte ho aj do potravinovej fólie alebo tašky, aby sa krabica darčeka počas prepravy nepoškodila..

Prečo nie sú pri deťoch zverejnené ich mená a názvy centier?

Všetky údaje týkajúce sa detí podliehajú prísnej ochrane osobných údajov a preto sa snažíme prezrádzať o nich, čo najmenej informácií. Z centier nám chodia zoznamy detí bez mien, len s pohlavím a vekom detí tak, aby sme čo najmenej zdieľali osobné údaje. Ani my teda nevieme konkrétne mená detí. Názvy konkrétnych centier zapojených v našom projekte samozrejme zverejníme, ale až po skončení projektu.